Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej

Wokół sektora finansowego

Stopa bezrobocie w Polsce obniżyła się z 7,1 proc. w lipcu do 7,0 proc. w sierpniu - poinformował GUS. To dobre wieści dla pracowników, ale nie dla firm.
Blisko 3,2 miliarda złotych wynosi dług ponad 238 tysięcy emerytów notowanych w Krajowym Rejestrze Długów.
Zakończona 3 września kampania promocyjna w sieci hurtowni MAKRO, oparta o technologię ZenCard, przyniosła wyniki lepsze od spodziewanych. W trakcie jej trwania odnotowano znaczący wzrost transakcji kartami Visa w kwocie co najmniej 500 zł oraz zwiększenie wartości średniego koszyka zakupowego.
Zaplacmandat.pl to pierwszy serwis w Polsce, który umożliwia opłacenie mandatu karnego nie tylko przelewem internetowym czy BLIK-iem, ale także kartą płatniczą. Operatorem serwisu jest sopocka spółka Blue Media.
Nowoczesne maszyny będą połączone z urządzeniami mobilnymi.
Raport InfoDOK: Utracony dowód osobisty problemem na średnio 30 tysięcy złotych
Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.
Tylko do 20 października studenci, doktoranci, a także osoby ubiegające się o przyjęcie na studia mogą składać wnioski o udzielenie nisko oprocentowanego kredytu studenckiego.
Komunikat Komitetu Stabilności Finansowej po posiedzeniu dotyczącym nadzoru makroostrożnościowego nad systemem finansowym.
W sierpniu 2017 r. KIR rozliczył w systemie Elixir 144,33 mln komunikatów o wartości 398,6 mld zł .

Strony